,,S Michalom som mal možnosť stretnúť sa na krste knihy Objavte svoj talent! Bol som veľmi zvedavý ako vyzerá, a aká je osobnosť. Potom prišiel. Videl som vysokého a usmiateho chlapa. Priznám sa, že som čakal človeka, s ktorým sa nebude dať prehodiť ani jedno slovo. Avšak Michal je pravý opak. Je to človek, s ktorým sa dá otvorene porozprávať o všetkom. Je otvorený novým nápadom, myšlienkam a hlavne podporuje mladých ľudí. Svojou usilovnosťou vybudoval Websupport. Teraz sa snaží preraziť v politike, a veľmi sa mu darí. Prajem mu to, pretože nový projekt, na ktorom pracuje bude tak úspešný ako ten, ktorý už vybudoval. Som rád, že som sa s ním mohol osobne stretnúť a budem rád, ak sa spolupráca ešte viac prehĺbi.  Dávid Vrtaňa Predseda OZ Mladý podnikavec

Dosť často cestuješ na Floridu. Venuješ sa tam práci alebo len oddychuješ?

Mam tam manželku, takže ju chodím pozerať. Väčšinou tam oddychujem, ale mávam pravidelné Skype hovoryalebo som tam dopísal aj svoju knižku Support.

Veľa ľudí si ťa spája s firmou WebSupport, ale ty si aktuálne založil aj stranu Progresívne Slovensko. Ako sa ti darí byť dobrý v podnikaní aj rozvíjať PS?

Politika je tak trochu lepra. Keď do nej človek vstúpi, ľudia to považujú za niečo zlé a niečo, čomu sa treba vyhýbať. Našťastie mňa veľa ľudí pozná a vie, že to myslím dobre, preto sa to dá skĺbiť.

Kedy si zistil, že chceš podnikať ? Bolo v minulosti jednoduchšie podnikať ? 

 Ja som začal podnikať už na strednej škole. Každé obdobie má svoje špecifiká, kedysi v 90 rokoch bolo veľa príležitostí,ale zasa to bolo aj nebezpečné a mafia vo veľkom podnikateľov vypaľovala. Každopádne aj preto idem do politiky, aby sa tu lepšie podnikalo.

Myslíš si, že mladí ľudia to majú teraz ťažšie ?

Tu platí to isté, čo o podnikaní. Ja strašne nerád hovorím také to, že keď my sme boli mladí aké to bolo atď. Každá generácia to má ťažké a ľahké zároveň.

Čo ťa motivovalo ku založeniu firmy ? Pretože niekoho motivuje to aby si bol sám sebe pánom a pánom svojho času, niekto zase začne podnikať lebo má rad dobrodružstvá a výzvy. U teba to ako bolo ?

U mňa to bola kombinácia oboch. Mám strašne rád slobodu a tým pádom aj dobrodružstvo ale zasa strašne rád riešim projekty a problémy. To všetko je v podnikaní.

Prečo, keď si vybudoval firmu a ľudia ťa už považujú za zabezpečeného, prečo si sa vlastne rozhodol že chceš vstúpiť do politiky ? 

Máme zlé školy, otrasné nemocnice a celú spoločnosť presiaknutú korupciou. Čaká nás automatizovaná budúcnosť a tu v krajine nato nikto nie je pripravený. Chcem pomôcť riešiť problémy Slovenska a zapojiť sa do toho, aby bolo lepšie.

Považuješ sa za silnú osobnosť so silnou vôľou ? 

Mám aj silné aj slabé stránky. Vytrvalosť je jedna z mojich silných. Preto má bavil aj triatlon a Ironman. 

Je podľa teba dôležité vzdelávanie sa ? Skús povedať svoj názor na SŠ a VŠ a možnože na niektoré neefektívne predmety ktoré sa tam vyučujú. Alebo predmety, ktoré žiakov vôbec nebavia.

Absolútne chýba príprava na život a učia sa teoretické blbosti, ktoré človek nepotrebuje. Namiesto toho, aby sa učilo ako sa učiť, ako robiť projekty ako plánovať, ako byť vyrovnaný a šťastný v živote tak sa biflíme vedomosti čo nepotrebujeme. 

Čo by si tak na záver odporučil mladým ľuďom – akí majú byť, ako majú pristupovať k životu, … 

Neustále sa vyvíjať. Nie sú to čo si myslia, ale to čo robia. Keď budú makať a trénovať na sebe, dokážu čokoľvek.Aj spraviť zo sebaniekoho úplne iného ako je teraz. 

Jedna odpoveď

  1. Michal je veľmi usilovný človek a myslím si, že to dotiahne ešte ďaleko. Tento článok sa mi veľmi páči. Dúfam, že takých bude viac. Teším sa na ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *