Juraj Smolka, Cambridge Study: Princípy dobrej spolupráce by mali byť študentom vštepené systémom štúdia

Už viac ako desať rokov sa venuje vzdelávacej agentúre Cambridge Study, ktorá vznikla vo Veľkej Británii v roku 2010. ,,Prostredníctvom tejto agentúry chcem pomôcť mladým ľuďom získavať kvalitnejšie štúdium, zorientovať sa v ich možnostiach a v neposlednom rade sa snažím pomáhať študentom plniť si ich študijno-cestovateľské sny“, hovorí v rozhovore zakladateľ agentúry Cambridge Study Juraj Smolka.

 

zdroj: archív JS

 

Ako vznikol nápad založiť agentúru Cambridge Study?

Celý nápad vznikol po tom, čo sme ja a  môj spoluzakladateľ študovali na vysokej škole v Anglicku. Pracovali sme tam aj pre strednú školu v Cambridge a na vlastnej koži sme dokázali vidieť, ako sa dá lepšie študovať. Ja som predtým dva roky študoval na univerzite v Bratislave, preto som rozdiel v našom a zahraničnom školstve vedel veľmi dobre porovnať. Vyučovací systém tam nie je postavený na memorovaní, ako sme zvyknutí u nás. Je postavený na riešení problémov v praxi, tzv. „problem-based learning“.

,,Snažíme sa vyvracať mýtus, s ktorým sa veľmi často stretávame – štúdium v zahraničí nie je iba pre bohatých, veď predsa existujú rôzne štipendiá, podporné programy a granty, ktoré môžu naši študenti využívať.“

 

Hlavnou činnosťou vašej agentúry je teda sprostredkovanie štúdia v zahraničí?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *