Rozvoj tvorivosti a kreativity v práci učiteľa a vychovávateľa

Inovačné vzdelávanie

Uplatňujte vo výchovno – vzdelávacom procese kreatívne a tvorivé techniky a zamerajte sa na kognitívne, afektívne a psychomotorické oblasti žiaka. Na inovačnom vzdelávaní sa zameriame na posilnenie mentálnych schopností žiakov s cieľom tvorby jemnej motoriky. Naučíte sa vytvoriť hodinu tak, aby naplnila očakávania a definované ciele a prepojíme inovatívne techniky tvorenia a podpory kreativity u žiakov.

Termíny

november 2024

Presný termín začiatku a ukončenia bude určený. Skoršie termíny plne obsadené.

 

Obsah vzdelávania:

 • Prezentácia a príprava materiálov v školskej praxi – farebná kuchyňa, náuka o farbe, pôsobenie farieb a ich miešanie.
 • Maliarske techniky a materiály – akú techniku použiť pri tvorbe materiálov a tvorení s deťmi.
 • Kresba – suché techniky, kresba zatvorenými očami – fraktál.
 • Vnímanie umeleckého diela, pedagóg v galérii.
 • Arteterapia a arfefiletika – možnosti využitia v školskom prostredí.
 • Experiment s farbami, ja vo farbe.
 • Outdoorové aktivity – icebreaky s farbami a tvorením.
 • Inšpiratívne výtvarné projekty a netradičné výtvarné materiály (recyklačný materiál, upcycling s dôrazom na cirkulárnu ekonómiu a ekológiu).
 • Inklúzia – ako vyttvoriť projekt spoločeného tvorenia v bezpečnom prostredí kolektívu.
 • Prepojenie – dramatoterapia, muzikoterapia,, biblioterapia a arteterapia v praxi.
 • Využitie IKT a online nástrojov pri vyučovaní a rozvoji tvorivost žiaka.

Výstup a ukončenie

Praktický výstup použiteľný ihneď do praxe a záverečná diskusia.

Po úspešnom ukončení vzdelávacieho programu má absolvent možnosť priznania príplatku za profesijný rozvoj vo výške 3 % tarifného platu.

Forma

ONLINE (MS ZOOM)

Po dohode je možné realizovať vzdelávanie aj prezenčne priamo vo Vašej škole.

Trvaniemesiac

Rozsah

55 h

Cena

95 €

Lektori

ak. mal. Darina Kopková
Ing. Karin Mikulášová

Prihláška

Po odoslaní online prihlášky Vám do 72 h alebo 3 pracovných dní na e-mailovú adresu príde potvrdzovacia správa o prijatí a zaradení do programu. Prosím skontrolujte si priečinok spam/reklamy. Pre úplnosť prihlášky bude potrebné vypísať aj tlačenú verziu prihlášky s podpisom  a pečiatkou riaditeľa/zriadovateľa školy a odoslať ju na našu adresu poštou (tlačená prihláška príde e-mailom). V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Tešíme sa na stretnutia.

Účastníci vzdelávania napísali:

5/5
Zš Hlohovec učiteľka
Zobraziť viac
Páčil sa mi celkovo priebeh vzdelávania, príjemná atmosféra, hlavne milé, úžasné lektorky, navodili vždy pozitívnu náladu, výborný výklad, dostupné námety, webové stránky s aktivitami na tvorivosť a kreativitu, naučila som sa niečo nové, vyskúšala som si nakresliť autoportrét, lektorky vždy pekne vysvetlili, poradili ako máme tvoriť, veľmi sa mi páčilo, že popri vzdelávaní sme mali ihneď priestor na vyskúšanie jednotlivých techník a popri tom relaxovať, pre mňa top - kresliť zatvorenými očami - fraktálne kresby, pri ktorých som objavila nové možnosti, našla som si čas pre seba, mohla som maľovať a oddychovať, robiť to čo ma baví, ihneď som túto techniku aplikovala do praxe, deti boli očarené, každého to zaujalo, bavilo, ďakujem MP a lektorom za toto prínosné a úžasné inovačné vzdelávanie
Zš Kvačany učiteľka
Zobraziť viac
Vzdelanie ma veľmi zaujalo. Odnášam si plno nových nápadov a skúsenosti do praxe. Ďakujem
Základná škola J. M. Petzvala, Spišská Beláučiteľka 1. stupňa
Zobraziť viac
Pozitívna spätná väzba - získanie nových poznatkov z jednotlivých tém programu a následné aplikovanie do pedagogickej praxe. Tvorivé vzdelávanie, smerujúce k rozvoju a vlastnej iniciatíve.
Stredná odborná škola Jána Antonína Baťu, Partizánskeučiteľka strednej školy
Zobraziť viac
Do praxe som si odniesla množstvo nových nápadov, ktoré určite budem so žiakmi realizovať, odkazov na platformy, ktorými sa môžem ďalej vo svojej praxi inšpirovať. Vzdelávanie bolo pre mňa prínosné, som spokojná s jeho realizáciou.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka, pedagogický asistent
Zobraziť viac
Všetko bolo super. Hlavne pripomenutie a rôznych výtvarných techník a samozrejme nové námety na prácu s deťmi. Ďakujem.
Základná škola s materskou školou Zuberecučiteľka 2. stupňa
Zobraziť viac
Vzdelávanie sa mi veľmi páčilo. Stretnutia prebiehali v príjemnej atmosfére. Lektorky boli milé, ochotné poradiť. Získali sme veľa nových inšpirácií a námetov, ktoré využijem vo svojej praxi.
Základná škola s materskou školou Zuberecučiteľka 1. stupňa
Zobraziť viac
Vzdelávanie bolo inšpiratívne a vnieslo nový vietor do plachiet mojich tvorivých a pedagogických činností. Určite by som chcela vyskúšať gelly art.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martin vychovávateľka
Zobraziť viac
Pre mňa bolo inšpiratívne, tým, že som o farbách, materiáloch, pomôckach a technikách nevedela skoro nič, otvorili si mi nové obzory. Veľmi pekne ďakujem za krásne farebné vzdelávanie. Ja by som sa prihlásila aj na pokračovanie, ale čo by malo obsahovať,neviem. Nepoznám techniky, preto by som chcela pokračovať ďalej, samozrejme, ak bude aj takáto možnosť. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem, vzdelávanie mi dalo do praxe veľmi veľa.
Základná škola J. M. Petzvala, Spišská Beláučiteľka 1. stupňa
Zobraziť viac
Na vzdelávaní sa mi páčil prístup lektoriek. Celé vzdelávanie prebiehalo pokojne, mali sme čas sa realizovať aj priamo na prednáškach. Odniesla som si množstvo nápadov, ktoré využijem vo svojej praxi. Jediným mínusom bolo prihlasovanie sa na záverečnú skúšku. Po zapísaní na svoj termín, som sa v tabuľke po pár dňoch vôbec nenašla. Ďakujem za možnosť zúčastniť sa na tomto vzdelávaní.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka
Zobraziť viac
Všetky aktivity, ktoré sme robili sú úplne použiteľné v praxi, takže to bude obohatenie mojej pedagogickej práce.
Zš sv. Cyrila a Metoda, Spišská Nová Ves učiteľka
Zobraziť viac
Vzdelávanie sa mi veľmi páčilo, pretože to nebolo len o počúvaní, ale boli mi umožnené názorné ukážky, ktoré mne osobne veľmi pomohli. Lektori boli milí, ústretoví. Na stretnutiach som sa cítila príjemne, uvoľnene, Techniky, ktoré som sa naučila určite použijem pri práci s deťmi.
Základná škola, Považská Bystricavychovávateľka
Zobraziť viac
Oslovila ma galerijná pedagogika, fraktálmi kresba. Určite využijem aktivity pri práci, ako napr. dekalóg, reštaurovanie.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka
Zobraziť viac
Dojem som mala veľmi dobrý. Dúfam, že v mojej profesii využijem poznatky a deťom sa budú páčiť nové aktivity.
Zš sv. Cyrila a Metoda, Spišská Nová Ves učiteľka
Zobraziť viac
Vzdelávanie bolo pre mňa veľmi prínosné. Lektorky milé, ochotné, plné zaujímavých vedomostí, skúsenosti z praxe a stále vedeli poradiť ak niekto potreboval. Páčilo sa mi podrobné vysvetlenie technik, to že sme si ich mohli skúsiť a to, že máme možnosť využiť ich v praxi. Pracujem ako vychovávateľka v ŠKD pri prváčikoch. V mojej praxi som už využila techniku Monotypiu pomocou temperových farieb. Deti mali z tejto techniky riadny zážitok, nakoľko sa s tým stretli niektorí iba doma a iný vôbec. Zaujalo ich to, že nato potrebovali iba obrus na stôl, výkres a temperové farby. Samozrejme, že by sme k tomu potrebovala viac času, ale práce ktoré urobili, sú aj tak úžasné a jedinečné. Naozaj ďakujem za celé vzdelávanie.
Zš s Mš Solčany učiteľka
Zobraziť viac
Vzdelávanie sa mi veľmi páčilo, splnilo moje očakávania. Veľa výtvarných techník uvediem do svojej praxe. Niektoré som už s deťmi v ŠKD vyskúšala.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka
Zobraziť viac
Získala som nové informácie o rôznych technikách kresby, ktoré môžem s deťmi vo svojej práci využívať. Veľmi sa mi páči odbornosť lektoriek/lektorov a zadania, ktoré nám lektorky/lektori dávali aj počas prednášok. Cvičenia, ktoré sme počas prednášok realizovali sú tiež inšpiratívne pre prácu s deťmi ako aj prínosom pre náš život, pretože prostredníctvom niektorých cvičení sa človek veľa dozvie napr. o sebe alebo aj o niekom druhom, napr. o jeho preferovaných hodnotách a pod. Veľmi sa mi páčilo na vzdelávaní aj to, že bol dostatok priestoru aj na reflexiu/spätnú väzbu. Veľmi pekne Vám za všetky cenné rady a informácie ďakujem.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka, pedagogický asistent
Zobraziť viac
Pozitívna spätná väzba - získanie nových poznatkov z jednotlivých tém programu a následné aplikovanie do pedagogickej praxe. Tvorivé vzdelávanie, smerujúce k rozvoju a vlastnej iniciatíve.
Základná škola s materskou školou Hurbanova, Martinvychovávateľka
Zobraziť viac
Vzdelávanie sa mi páčilo. Naučila som sa nové nápady, ktoré určite využijem v praxi, ako napríklad: reštaurovanie obrazu, frotáž, fraktálna kresba so zatvorenými očami.
Predošlé
Ďalšie

Najčastejšie otázky:

Áno, všetky programy inovačného vzdelávania, ktoré ponúkame sú akreditované. Číslo akreditácie nájdete vo vzdelávacom programe.

Účastník sa na inovačné vzdelávanie prihlasuje formou online prihlášky, ktorú nájdete na webe. Následne Vám do 72 hodín alebo 3 pracovných dní príde potvrdzovací e-mail s potvrdením o zaradení do programu, v ktorom nájdete aj tlačenú verziu prihlášky, ktorú je potrebné vypísať a originál odoslať na našu adresu poštou. Následne Vám príde faktúra k úhrade.

Pri každom programe na webovej stránke a vo vzdelávacom programe, máme určené pre akú kategóriu a podkategóriu je vzdelávanie akreditované.

Naše vzdelávania majú min. povinný rozsah 50 hodín. Počet hodín je napísaný pri každom programe.

Áno, za každý úspešne absolvovaný program je možné si uplatniť 3  % profesijný príplatok, maximálne do výšky 12 % (čo predstavuje absolvovanie 4 programov).

Žiadne. Kreditový príplatok v roku 2026 bude podľa najnovšej legislatívy zrušený. Všetky programy inovačného vzdelávania, ktoré máme v ponuke sú akreditované podľa najnovšej legislatívy, podľa ktorej Vám po absolvovaní min. 50 h inovačného vzdelávania riaditeľ/zriaďovateľ prizná 3 % profesijný príplatok na 7 rokov.

7 rokov platí, odkedy si ho uplatníte.

Všetko záleží od nového zamestnávateľa. Vo všeobecnosti platí, že ak si vzdelávanie dáte do plánu profesijného rozvoja, riaditeľ/zriaďovateľ je o tom informovaný, máte splnené všetky náležitosti (absolvovanie min. 50 hodín, patríte do kategórie, pre ktorú je vzdelávanie akreditované, nemáte plný príplatok 12 %), úspešne ste absolvovali vzdelávanie, tak požiadate o príplatok, ktorý Vám bude schválený.

Absolvovať inovačné vzdelávanie môže účastník po úspešnom absolvovaní adaptačného vzdelávania.

Maximálne môžete absolvovať 4 programy inovačného vzdelávania a tým získať príplatok vo výške 12 % (3 % za každý program inovačného vzdelávania).

Môže, nemusí. To všetko záleží na Vašom zamestnávateľovi. Po prijatí prihlášky na inovačné vzdelávanie dostanete faktúru k úhrade. Niektoré školy preplácajú iba časť faktúry, niektoré nepreplácajú vôbec.

Vzdelávanie si postupne môžete začať robiť aj skôr. Uplatniť si ho môžete aj po roku 2026. Príplatok za vzdelávanie Vám trvá 7 rokov od uplatnenia.

Nie je to podmienka pre prihlásenie. Riaditeľ/zriaďovateľ svojím podpisom a pečiatkou súhlasí so správnosťou údajov uvedených na prihláške.

Ukončenie prebieha online, formou záverečnej diskusie pred 3 – člennou komisou v čase 10 min./účastník. Každý účastník si podľa zadaní, ktoré mu lektor vzdelávania poskytol pripraví dištančné zadania, ktoré odprezentuje. Poslednou povinnosťou účastníka je vyplniť dotazník spätnej väzby a ohodnotiť vzdelávanie.

Áno, všetky stretnutia sú online cez aplikáciu ZOOM. Prihlasujete sa pomocou linku, ktorý Vám príde e-mailom.

Naše vzdelávania prebiehajú v poobedňajších až podvečerných hodinách okolo 16:00 až 17:00 h. Výnimkou môže byť záverečná diskusia, ktorá môže byť aj ráno alebo v doobedňajších hodinách, avšak trvá iba 10 min.

Po úspešnom absolvovaní inovačného vzdelávania dostanete osvedčenie, ktoré priložíte ku žiadosti o príplatok priamo zriaďovateľovi/riaditeľovi školy.

Počas trvania vzdelávania Vám príde na e-mail link s tabuľkou, do ktorej sa zapíšete na konkrétny dátum a čas.

Výsledky hodnotenia programu inovačného vzdelávania účastníkmi po skončení vzdelávania

2023