Ako učiť finančnú gramotnosť

Webinár

„Vzdelávanie nie je nuda“

Čo sa dozviete:
  • ako správne učiť finančnú a čitateľskú gramotnosť na I. a II. stupni ZŠ a na SŠ,
  • aké vhodné metódy využívať pri výučbe finančnej a čitateľskej gramotnosti,
  • ako vytvárať správne a vhodné materiály,
  • aké materiály využívať na vyučovacej hodine a ako efektívne prepojiť učenie so zábavou (aj vo vyšších ročníkoch ZŠ a na SŠ),
  • zoznámte sa s vhodným online prostredím a ako ho využívať na výučbu finančnej gramotnosti na Vašej škole,
  • ako správne pracovať s národným štandardom finančnej gramotnosti,
  • ako zabezpečiť inovatívnosť výchovno-vzdelávacieho procesu pri výučbe finančnej gramotnosti.
 
Čo získate:
  • ucelený pohľad ako správne učiť finančnú gramotnosť,
  • ,,ukážky materiálov“, ktoré Vám pomôžu pri správnej výučbe finančnej gramotnosti,
  • certifikát o absolvovaní školenia.
 
Počas webináru budete môcť využiť diskusné okienko v trvaní 30 minút, kde si budete môcť nielen odovzdať skúsenosti, ale aj konzultovať so školiteľom priebeh výučby finančnej gramotnosti na Vašej škole. 
Po absolvovaní webináru Ako učiť finančnú gramotnosť odporúčame zúčastniť sa aj na neho nadväzujúceho webinára Finančná gramotnosť inovatívne – interaktívny workshop II 

Termíny

22. 9. 2021

13. 10. 2021

Miesto

ZOOM (online)

Čas

18:00 - 19:30

Získaj

certifikát/protokol o absolvovaní

Cena

14 € / osoba
(aj na faktúru)
*možnosť platby aj v CZK

Lektor

Ing. Dávid Vrtaňa, PhD.

Pre prihlásenie na webinár vyberte dátum

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Všetky potrebné informácie o pripojení sa a platbe dostanete po registrácii na vami zadanú platnú e-mailovú adresu. 

Prosím skontrolujte si priečinok SPAM alebo REKLAMA.

Referencie na webinár Ako učiť finančnú gramotnosť

Za webinár Vám veľmi pekne ďakujem, najmä za námety na aktivity a aj www stránky, ktoré môžem pri výučbe využiť.
Andrea
Dobrý večer prajem, spätná väzba :)...príjemný, sympatický lektor, ktorý vie, o čom hovorí a svoje poznatky vie uplatniť aj v praxi, čo sme aj videli, aj počuli. Za mňa jedno veľké plus. Ak sa konečne začne prezenčná forma výučby, určite o vás budem informovať pána riaditeľa....kebyže je to len mne, hneď uzatváram spoluprácu:)
Mária
Ďakujem pekne za webinár. Bol veľmi užitočný, hlavne príklady ako učenie FIG aplikovať v praxi.
Anna
Webinar bol suprovy. Bolo to prepojenie teórii najmä s praxou, preto mi to dalo oveľa viac. Ukážky boli krásne veľa som z toho využívala aj ja na hodinách. Keďže som obciankarka tak tam sa to dá pekne spolu spojiť. Veľa ste ma inšpirovali a to som si hneď zapisovala. Prajem Vám ešte veľa dobrých nápadov.
Tatiana
Dobrý večer, webinár sa mi páčil, veľkým prínosom sú vždy pre mňa ukážky práce so žiakmi, veľmi rada využijem Vaše workshopy u nás v škole, určite Vás budem kontaktovať. Aj keď sa finančnej gramotnosti v škole venujeme, myslím si, že Vaša prezentácia bude pre žiakov veľkým prínosom.
Anna
Dobrý deň, webinár sa mi páčil. Budem Vás určite kontaktovať a rada by som bola, aby ste zorganizovali WS na našej škole.
Martina
Dobrý večer ešte raz Vám ďakujem za veľmi inšpiratívny webinar. Bolo to zaujímavé a škoda, že tak krátke.
Zdenka
Dobrý večer, ďakujem Vám ešte raz za veľmi prínosný webinár s témou, ktorá je v súčasnosti veľmi aktuálna nielen medzi deťmi, ale i dospelými. Hľadám, brúsim často po internete, vyhľadávam zdroje, stránky pre vyučovanie tejto témy, aby bola pre deti zaujímavou a efektívnou. Námety, ktoré dnes zazneli ma potešili a teším sa na sľúbené linky, kt. určite využijem. Učím na 1. stupni, tému FG zaraďujem príležitostne do jednotlivých predmetov a presne ako p. Vrtaňa dnes uviedol, pre tieto malé deti je v prvom rade zaujímavá i s touto témou hra, súťaženie, zábava. Veľká vďaka Vám ešte raz, všetko, čo som dnes počula, posuniem i kolegyniam a určite využijem v pedag. práci.
Zuzana
Dobrý večer, chcem sa poďakovať za prínosný seminár, ako bolo povedané, k potrebnej teórii sú dôležitejšie a zaujímavejšie praktické ukážky, návrhy aktivít pre prácu s deťmi pri realizácii FIG. Na škole nemáme zavedený samostatný predmet FIG, prierezovú tému realizujeme v rámci medzipredmetových vzťahov. Veľa "omáčky" detí nebaví, ale praktické činnosti, aktivity tie majú radi. Len je tu veľký problém: čas. Ďakujem za podnety, návrhy a možnosti. Po porade s kolegyňami by som ako riaditeľka ZŠ mala záujem o Vaše semináre u nás v škole.
Marta
Dobrý večer. S webinárom som bola spokojná. Som riaditeľka ZŠ a mi učíme FIG len ako prierezové témy. Od septembra by som to chcela zmeniť. FIG by som učila ja, som učiteľka informatiky tak by som to chcela nejako prepojiť.
Monika
Veľmi pekne ďakujem že som sa mohla zúčastniť vášho webinára. Odniesla som si veľa podnetných nápadov na aktivity so žiakmi, ktoré môžem ako učiteľka matematiky uplatniť na hodinách pri finančnej gramotnosti.
Katarína
Dobrý deň, ďakujem Vám za Webinár, ktorého obsah bol veľký, zaujímavý a hodnotný. Nedalo sa zachytiť úplne všetko. Veľmi by sa mi páčili konkrétne aktivity, ktoré robíte s deťmi, stránky sú super! Keď sa zlepší situácia s pandémiou, pouvažujeme nad spoluprácou s Vami.
Ľudmila
Ďakujem krásne za zaujímavý podnetný webinár. Už som prihlásená aj na druhú časť.
Ingrid
Dobrý večer! Som úplne spokojná, super webinár! Už som sa prihlásila aj na druhú časť! 🙂
Monika
Dobrý večer, ďakujem za zaujímavý webinár, bolo to super, teším sa na druhú časť vo štvrtok.
Katarína
Dobrý večer prajem, ďakujem za webinár. Veľa zaujímavých inšpirácií pre aktivity na fin. gramotnosť. Už som prihlásená aj na ďalšiu časť webinára.
Ivana
Dobrý večer, ďakujem pekne za webinár. Dozvedela som sa nové zaujímavé informácie a niektoré veci som lepšie pochopila. Samozrejme, návrhy aktivít boli výborné. Keďže učím prvý rok, potrebujem získať veľa vedomostí.
Kristína
Dobrý večer prajem! Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť Vášho webináru. Naozaj skvelý webinar, inšpiratívny a super nápady pre deti ako im ukázať FG aj zo zábavnej stránky. Už sa teším na pokračovanie dnešného webinaru. Určite budem odporúčať vaše webináre iným.
Katarína
Dobry den, webinar bol plny podnetnych prikladov. Odznelo tam velmi vela informacii, verim, ze mnohe podnety vyuzijem vo svojej praci s detmi.
Silvia
Uvažujem o prihlásení sa na pokračovanie dnešného webinára 😊 a tiež o možnosti workshopov pre žiakov našej školy
Žaneta
Dobrý večer, pán Vrtaňa, budem sa isto opakovať, ale webinár bol vynikajúci - ako vždy. Ďakujem za nápady a tiež za pracovné listy - už aj viem, kde využijem, a teším sa na pokračovanie.
Zdenka
Dobry vecer, dakujem za vsetky informacie a materialy. Urcite najdu priestor v mojich materialoch k vyucbe tejto temy.
Lenka
Ďakujem pekne za možnosť zúčastniť sa na webinári. Som učiteľka ZŠ, vyučujem OBN a v deviatom ročníku, nakoľko máme tému ekonomika a financie sa snažím o pozdvihnutie finančnej gramotnosti u žiakov zážitkovou formou. Mnohé metódy, ktoré ste predstavili už na vyučovaní používam, len v týchto online časoch mi to príde zložitejšie. Každá nová informácia a aktivita, ktorú by som mohla použiť v škole je pre mňa veľkým prínosom.
Martina
Dobrý deň. Ďakujem vám za naozaj prínosný webinár. Už teraz sa teším na ukážky aktivít ktoré budem môcť využiť pri výučbe finančnej gramotnosti. Tiež sa na škole snažíme výučbu FIG trochu spestriť rôznymi aktivitami ale niekedy dochádzajú nápady, takže som vám vďačná za tie vaše.
Lucia
Dobrý deň, ďakujem za všetky užitočné rady, ktoré som získala absolvovaním webináru.
Anna